מנתח פלסטי

מנתח פלסטי עם התמחות ונסיון

לא משנה על איזה ניתוח פלסטי מדובר, לא מהמרים במה שקשור לגוף שלנו ולא קופצים על “המציאה הראשונה”. זה יכול להיות האף ששנים רציתם ליישר, זה יכול להיות החזה הנפול שאת רוצה להרים ולהיראות מושכת וצעירה יותר, זה יכול להיות השומן שאתם רוצים לשאוב מהבטן, הרעלן שאת רוצה להזריק, העור אותו אתם צריכים להשתיל לאחר כווייה או כל סיבה אחרת לניתוח כזה. בכל מצב מדובר על המראה החיצוני ועם המראה החיצוני לא משחקים. מספיק שתבחרו מנתח פלסטי ללא הניסיון הדרוש שיעשה טעות אחת “קטנה” ואתם עלולים לשלם על כך עד יומכם האחרון.

לא להתרשם רק מתמונות

כל מנתח פלסטי שתגיעו למשרדו סביר להניח שאת הקירות יעטרו תמונות של מטופלים ומטופלות שלו שניתוח מסוים שינה לגמרי את המראה החיצוני שלהם. אל תשכחו שאותו מנתח לא יציג כמובן תמונות של כישלונות ולכן קחו את תמונות הללו בערבון מוגבל.

חקרו את ניסיון המנתח

לפני הכול וחשוב מהכול בכל תחום הרפואה ובעיקר בתחום הניתוחים הפלסטיים הוא הניסיון. בדקו עם הרופא כמה ניסיון יש לו בתחום, כמה ניתוחים מהסוג שאתם צריכים הוא ביצע ומה היו התוצאות, מה אומרים הלקוחות שלו ואיך הייתה התקשורת אתו. אתם גם חייבים לבדוק לגבי ניסיון ספציפי בכדי לדעת האם הוא מתאים לכם.

בחינת רמה מקצועית

כל מנתח פלסטי צריך להיות חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. בדקו האם הוא כזה, איפה הוא עשה את ההתמחות שלו, איזו התמחות הוא עשה, מתי הוא סיים את ההתמחות שלו, איפה הוא עבד מאז שסיים את ההתמחות וכל שאלה אחרת שעולה במוחכם בקשר לרמה המקצועית שלו.

אמינות

חשוב לנסות ולהבין האם הרופא אמין ועד כמה. רופא מקצועי ואמין יסביר לכם את כל התהליך כולל את החלקים הלא נעימים. רופא אמין פחות לא יספר לכם על כאבים ושיקום מכיוון שהוא ירצה למשוך אתכם אליו. אל תאמינו לתשובות כמו “לעולם אין סיבוכים” וכדומה. ניתוח הוא ניתוח ובעיקר אם הוא ניתוח מורכב ואתם צריכים להיות מודעים להכל ולקבל את כל האינפורמציה מהרופא שלכם.

המלצות

יש לכם המלצות? מצוין. אין כמו המלצה ממי שכבר עבר את הניתוח אותו אתם אמורים לעבור ואין כמו מילה ממישהו שסומכים עליו. ההמלצה צריכה להיות לא רק על הטיפול עצמו אלא גם על האינטראקציה עם הרופא לפני, במהלך וחשוב מאוד לאחר הניתוח, על כל מה שמשתמע מכך.

הכי חשוב זה לזכור שהמחיר הוא לא הכול. כשמדובר על ניתוחים פלסטיים פרטיים ההצעות יכולות להיות עם הבדלים של אלפי שקלים. אל תתפתו ללכת על הזול ביותר. זכרו, זה המראה החיצוני שלכם ואתם צריכים בשבילו את הטוב ביותר, גם אם הוא עולה מעט יותר מרופא שאתם פחות בטוחים לגביו.